Zabawki dla rocznej dziewczynki

Zabawki dla rocznej dziewczynki

W dzisiejszym świecie technologii, wynalazków i cudów nietrudno o piękne i zachwycające zabawki nie tylko dla dzieci w każdym wieku, ale i dla dorosłych. Wyobraźnia połączona z nauką i współczesną technologią daje nam całą gamę możliwości doboru tego, co jest nam potrzebne. Zabawki nie tylko dostosowane do wieku pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale dające dzieciom możliwość rozwoju na wszystkich płaszczyznach, są dzisiaj na wagę złota.

Roczne dziecko kontra świat

Roczne dzieci potrzebują zabawek, które dostarczą im odpowiednie bodźce do rozwoju, dostosowane do wieku. Aktywne poznawanie świata, zdobywanie nowych umiejętności, zainteresowanie otoczeniem czy ruch, to główne zadania każdej zabawki. Nie może chodzić jedynie o zajęcie czymś dziecka, by zyskać chwilę spokoju, a wszystkie dostarczane dziecku bodźce muszą być dostosowane do poziomu jego rozwoju intelektualnego, ale i fizycznego. Zdrowe dziecko roczne lubi aktywność i ma w sobie mnóstwo energii do ciągłego przemieszczania się. Stawia samodzielnie pierwsze kroki, wymawia pierwsze proste słowa, takie jak mama, czy tata, rozpoznaje członków rodziny i reaguje na nich, rozumie proste polecenia i słowa, ogólnie rzecz biorąc taki maluch potrzebuje narzędzi i możliwości, by mógł odkrywać świat takim, jakim on jest.

Zabawki dla rocznej dziewczynki i nie tylko

Dziecko, które ukończyło pierwszy rok życia wkracza na nową ścieżkę rozwoju, zatem zabawki przeznaczone dla rocznej dziewczynki lub chłopca powinny dać możliwość nauki logicznego myślenia, kusić do odkrywania i poznawania nowych form, kolorów, kształtów, czy struktur. Idealna zabawka dla rocznego dziecka to taka, która działa na wszystkie podstawowe zmysły jednocześnie:

  • Wzrok
  • Słuch
  • Dotyk

Kompleksowy rozwój dziecka jest ważny podczas zabawy, ponieważ daje mu możliwość przygotowania do nauki czynności dających mu zdolność do osiągnięcia dojrzałości przedszkolnej. Dlatego też placówki typu żłobek, przyjmujące dzieci w wieku do lat trzech, zazwyczaj zaopatrzone są w odpowiednie zabawki i narzędzia dydaktyczne pozwalające „ciociom” na ciągłe nauczanie dzieci przez zabawę. Muszą to być zabawki mocno zróżnicowane, albowiem każde dziecko jest jednostką indywidualną i interesuje się różnymi rzeczami.

Zabawki dla rocznej dziewczynki – najciekawsze propozycje

Wiadomym jest fakt, że tak naprawdę dzieci w wieku dwunastu miesięcy jeszcze nie rozgraniczają które zabawki są dla chłopców, a które dla dziewczynek, jednak producenci zabawek stanęli na wysokości zadania i stworzyli zabawki nie tylko edukujące, lecz niejako przygotowujące do ról związanych z płcią. Skupiając się na zabawkach dla rocznej dziewczynki można wyszukać wiele ciekawych zabawek, które idealnie zapełniają dziecięcy kubeczek zwanym ciekawością.

Lalka – pierwsza zabawka, która może przyjść na myśl, gdy chcemy kupić zabawkę dziewczynce. Dla rocznej dziewczynki lalka jest niezwykle atrakcyjną zabawką, którą przebiera, przytula i do której mówi. Poza tym na przykładzie lalki możemy dziewczynkę uczyć delikatności, opiekuńczości i tego, gdzie lala ma oczka, główkę, czy nóżki. Dla dziecka w tym wieku najlepiej wybrać lalkę, która nie będzie zawierała małych, odczepianych przedmiotów, które mogą być przez malucha połknięte.

Wózek dla lalek – skoro wymieniliśmy lalkę, to dlaczego nie dobrać i wózka dla lalek? Jest to wielofunkcyjna zabawka pomagająca w nauce chodzenia, służąca nie tylko do przewożenia lalki, ale też innych przedmiotów. Ważną rzeczą jest, aby wybrany przez nas model umożliwiał wypranie tapicerki, oraz regulację wysokości rączki.

Skoczki i bujaczki – idealne w momencie, gdy na rowerek jest jeszcze zbyt wcześnie. Pomagają dziewczynce ćwiczyć motorykę dużą, czyli poruszanie się całego ciała. Bezpieczne modele wykonane są z wytrzymałej gumy i posiadają mocne rączki, których dziecko może się trzymać podczas podskoków

Dmuchane książeczki – idealne do nauki kształtów i rozpoznawania przedmiotów. Prócz tego, że są bezpieczne i można je zabrać do kąpieli, są po prostu piękne i przyciągają uwagę dziecka. 

1 thought on “Zabawki dla rocznej dziewczynki

  1. Super zestawienie! Dzięki bardzo! Z pewnością jest to coś przydatnego dla każdej kobiety spodziewającej się maleństwa!!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *