Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

W dzisiejszych czasach nie jest trudno o kupno fascynującej zabawki dla niemowlaka. Jest tak ogromny wybór, że można wybrać idealną zabawkę dla swojego maleństwa. W zależności od wieku dziecka, dobieramy mu zabawki, które w równym stopniu będą w nim rozwijały zmysły dotyku, wzroku i słuchu.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – wiek od 0 do trzech miesięcy

Zabawki dla dzieci w tym wieku powinny być proste, bezpieczne i kontrastowe. Muszą być wygodne do chwytania lub mieć odpowiednie uchwyty.

Grzechotki – muszą być lekkie i miękkie, albowiem maluszek jeszcze nie ma skoordynowanych ruchów i może je sobie zrzucić na buzię. Obła, gładka powierzchnia lub obszycie tkaniną uchronią dziecko przed zadrapaniem się taką zabawką, a kontrastowe kolory i prosty wzór zaciekawią dziecko, ale nie zmęczą mu wzroku. Wygodne uchwyty, gryzaki i inne wystające elementy to jest to, co „tygryski lubią najbardziej”.

Karuzele – podwieszone nad łóżeczkiem ułatwiają dziecku zasypianie. Zwisające elementy, melodyjka, delikatne światło wyciszają dziecko i pomagają zapaść w sen. Istnieją modele, w których po dwudziestu minutach delikatnie cichnie muzyka i przygasa światło dodatkowo skłaniając maluszka do zaśnięcia. Tego typu zabawka stymuluje wzrok, słuch i motorykę dużą dziecka, gdy próbuje ono dosięgnąć i pochwycić zwisające i kręcące się elementy.

Przytulanki – wykonane z materiału, w kontrastowych kolorach, szeleszczące i wygodne w chwytaniu malutką rączką. Rewelacyjnie stymulują zmysł wzroku, dotyku i słuchu.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – wiek od trzech do sześciu miesięcy

Maluszki w tym wieku bardzo chętnie i aktywnie spędzają czas na macie edukacyjnej, która wspiera ich rozwój kompleksowo. Można już powoli zaczynać wkładać dziecko do leżaczka-bujaczka, jednak maksymalnie na dwadzieścia minut.

Aktywna mata edukacyjna – stymuluje zmysły wzroku, słuchu, dotyku, oraz motorykę dużą dziecka. Liczne elementy skupiają na sobie uwagę dziecka, co skłania je też do ruchu, obserwacji, i poznawania dźwięków.

Leżaczek-bujaczek – idealny podczas karmienia lub usypiania. Dołączone do niech zabawki budzą ciekawość w dziecku i chęć poznawania ich właściwości.

Zabawki sensoryczne

  • Dmuchane książeczki, które mają wbudowaną pozytywkę, lusterka, elementy szeleszczące i kontrastowe kolory to rewelacyjna alternatywa książeczki tekturowej. Dziecko może dotykać , poznawać ustami, poznawać dźwięki i właściwości zawarte na samej zabawce
  • Materiałowe, szeleszczące Przytulanki, które są wyposażone w gryzaczki, wystające elementy i różne faktury
  • Szeleszcząca  kostka lub piłeczka wykonana z delikatnego materiału, wyposażona w wystające elementy, w lusterka, różne faktury i grzechotki

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – wiek od sześciu do dziewięciu miesięcy

Maluszek w tym wieku z reguły potrafi już samodzielnie siedzieć, co daje mu więcej możliwości poznawania świata, których nie miał w pozycji leżącej.

Tekturowe książeczki dla niemowląt – solidne, zawierające duże i wyraźne wzory i wyraziste kolory przyciągające wzrok dziecka. Dodatkowo do aktywności zachęcają dziecko dziurki w książeczce, przez które można zobaczyć otoczenie lub w które można próbować coś włożyć

Interaktywna książeczka „Kto zjadł biedronkę?” – przepiękna i przestrzenna książeczka stymulująca wzrok i słuch dziecka, oraz skłaniająca je do wydawania pożądanych dźwięków. Na każdej z kart znajduje się inne duże zwierzątko, w którego wnętrzu znajduje się ta sama biedronka. Krótkie dźwiękonaśladowcze opisy budzą w dziecku chęć powtórzenia dźwięków.

Księga dźwięków – ponad sto grubych stron, które przetrzymają każdą formę zabawy dziecka w tym wieku. Baza różnych dźwięków pozwoli dziecku je poznać i zachęci do naśladowania.

Sortery – kolorowe, bezpieczne, z dużymi luźnymi elementami w różnych kształtach. Otwory wykonane w sorterze odpowiadają kształtem elementom, które przez nie można wrzucić do środka. Rozbudza to w dziecku zmysły poznawcze przez naukę wyczuwania kształtów.

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – wiek od dziewięciu do dwunastu miesięcy

W tym wieku dzieci mogą czerpać radość i naukę z wszelkich edukacyjnych zabawek z większą ilości elementów, dźwięków i funkcji. Gramofony, kierownice, kuchenki, telefony i inne zabawki wydające dźwięki przy naciśnięciu przycisku, świecące gdy się nimi potrząśnie i cieszące oczy całą gamą kontrastowych kolorów i wzorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *