Postanowienia noworoczne dla rodzica i dziecka

0
Postanowienia noworoczne dla rodzica i dziecka

Postanowienia noworoczne dla rodzica i dziecka

Nowy Rok to dla nas nowe cele, postanowienia. Jedni traktują tę sprawę poważnie, traktując Nowy Rok jako motywującą nas nową kartę, swego rodzaju egzamin, inni z kolei nie przywiązują do dat żadnej wagi. My zajmiemy się postanowieniami noworocznymi dotyczącymi dzieci. Z jednej strony powiemy, jakie postanowienia zapisać powinni rodzice, by pociechy były im wdzięczne, a z drugiej wyzwania, które na nowy rok podjąć mogą same dzieci.

1. Spędź czas z dzieckiem.

Niech to będzie 15 minut dziennie. Ale w pełnym skupieniu na dziecku i jego potrzebach – z wyłączonym telewizorem, bez telefonu w ręce, nie w trakcie gotowania, słuchając dziecka jednym uchem. W dzisiejszym zabieganym świecie takie 15 minut jest nieocenione w tworzeniu więzi między rodzicem a dzieckiem. Da to dziecku poczucie ważności, a dla nas to szansa na wyłapanie subtelnych postępów, jakie poczyniło dziecko, lub problemów, które je trapią.

2. Nie przeklinaj. 

Nie odzywaj się brzydko do dziecka. Takie sformułowanie jak: jesteś nienormalny, chory na głowę, zaraz Cię zabiję – dla dorosłych jest utartym tekstem, nie bierzemy ich na poważnie, dziecko jednak może nie rozumieć znaczenia tych słów i brać je całkiem serio. 

3. Czytaj.

Z dzieckiem jeśli potrafi, lub dziecku – pokazując, że czytanie jest fajne. W czasach wszechobecnych kreskówek i gotowych zabawek, zanika w dzieciach fantazja – wszystko mają jak na tacy. Książki to magiczny świat, który maluje się w oczach dziecka tak, jak samo je sobie wyobrazi. Książki pomagają też dzieciom uporać się z realnymi problemami – np. takie opisujące sytuacje dla dzieci stresujące – pierwszy dzień w szkole, czy wizyta u dentysty. Jeśli dziecko nie widzi Cię z książką w ręce, a potem słyszy od Ciebie na etapie szkolnym – marsz do lektur! – raczej nie będzie miłośnikiem czytania, bo potraktuje to jak przykry obowiązek.

4. Postaw na zdrowe obuwie dla swojego dziecka

Pierwsze buciki. Wybór pierwszych butów, w których nasze dziecko będzie uczyć się chodzić, wcale nie należy do łatwego zadania. Zarówno wśród rodziców, jak i specjalistów zdarza się odmienne podejście do tego zagadnienia. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jest to bardzo ważny temat, który odgrywa istotną rolę w kwestii prawidłowego rozwoju dziecka. Właściwie dobrane buty nie są bowiem jedynie ciepłą ochroną dla małych stóp. Buty do nauki chodzenia, koniecznie muszą być dobrej jakości, gdyż tylko takie gwarantują komfort i bezpieczeństwo.  Buty dla dzieci muszą spełniać szereg wymagań, by były dla nich jak najbardziej komfortowe. Przede wszystkim powinny być stabilne. Odpowiednia stabilność sprawia, że dobre buty do nauki chodzenia we właściwy sposób trzymają stopę dziecka, jednocześnie nie krępując jego ruchów. U małych dzieci bardzo dobrze sprawdzają się buty wiązane, gdyż w najlepszy sposób zapewniają właściwą stabilizację. Z kolei buty na rzepy, zakłada się w bardzo wygodny sposób, dlatego świetnie sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które próbują samodzielnie zakładać obuwie.

Więcej: https://slippersfamily.com/buty-do-nauki-chodzenia

Obuwie profilaktyczne dla dzieci. Każdy świadomy rodzic wie, że dzieci w kluczowym dla swojego rozwoju wieku, czyli od 1 do 6 lat powinny nosić obuwie, które wyróżnia ochrona stopy, zapobieganie rozwoju wad postawy i chodu, dlatego niezwykle ważne jest, by kapcie do przedszkola i żłobka były wygodne, z naturalnych, miękkich materiałów oraz gwarantowały bezpieczeństwo, czyli ochronę dla stóp, oferując min. wkładki profilaktyczne, usztywniony zapiętek, czy obcas Thomasa. Wkładki profilowane w kapciach powinny być skórzane z odpowiednim wybrzuszeniem by wymuszać na stopach prawidłowy ich rozwój. Kapcie profilaktyczne dla dzieci Slippers Family to najlepszy wybór dla dzieci, ale przede wszystkim świadomych rodziców, którzy pragną dać swoim dzieciom niepowtarzalny komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Wybierając zdrowe kapcie profilaktycznie nie zapomnijcie o tym by były oddychające i piękne, tak jak kapcie Slippers Family, które są pokazywane za wzór kapci dla dzieci w obu najpopularniejszych programach śniadaniowych, np. w Pytaniu na Śniadanie.

Więcej: https://slippersfamily.com/buty-profilaktyczne

Kapcie dla dzieci to nie tylko komfort i wygoda dla stopy dziecka, To przede wszystkim dbanie o prawidłowy rozwój Twojego dziecka, bo stópki małych dzieci powinny być bezpieczne zawsze i wszędzie. Zadbaj o najlepsze kapcie by twoja wyprawka przedszkolna była kompletna. Bardzo ważne jest, aby dzieci, zwłaszcza w pierwszych latach swojego życia miały odpowiednio dopasowane obuwie, także, a może przede wszystkim wszędzie tam, gdzie spędzają dużo czasu – w domu, przedszkolu, żłobku.Buty dla dzieci powinny mieć odpowiednio wyprofilowaną i dopasowaną podeszwę, zapewniać prawidłowy rozwój i pracę stopy dziecka. Niezwykle ważne jest także, by kapcie dziecięce były miękkie, sięgały za kostkę aby zapewnić stabilizację nogi. Kluczowa dla bezpieczeństwa dziecka jest antypoślizgowa podeszwa i łatwe zakładanie by kapcie do przedszkola, czy do żłobka kojarzyły się dziecku z przyjemnością i zabawą. By dziecko czuło się pewniej w przedszkolu warto wybrać modele kolorowe z motywem zwierzątek, np. zebra, tygrys, gepard, czarna pantera, koala czy żyrafa. Podsumowując: Idealne i najlepsze kapcie dla dzieci do przedszkola są bezpieczne, zdrowe, wygodne i komfortowe, z naturalnych materiałów i oczywiście piękne. Pamiętać jedynie trzeba jak prawidłowo dobrać rozmiar obuwia by kapcie dziecięce pasowały do żłobka, do domu i przedszkola. Najlepsze kapcie dla dzieci ma Slippers Family. Bo kapcie dziecięce to podstawa!

Sprawdź: https://slippersfamily.com/kapcie-dla-dzieci

Niech to nie będzie lista typu:

  • będę jadł mniej słodyczy
  • będę oglądał bajki max. godzinę dziennie
  • będę sprzątał pokój
  • będę jadł warzywa

bo brzmi to bardziej jak lista kar, a nie postanowień noworocznych. 😉

Dzieci nie są w stosunku do siebie tak wymagające jak dorośli. Niech to będzie coś milszego. Pomóc dziecku pytając, jakie chciałoby być w Nowym Roku – grzeczniejsze? Szybciej biegać? A może oszczędzi pieniądze na rower? Nauka nowych umiejętności. To coś, co ciekawi, sprawia frajdę, daje możliwość pochwalenia się – dzieci uwielbiają zwracać na siebie uwagę. Gra na instrumencie, jazda na deskorolce – przyjemne i pożyteczne postanowienie, będące najlepszą stymulacją mózgu dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *