Jakie ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie są godne polecenia?

0
Jakie ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie są godne polecenia

Jakie ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie są godne polecenia

Pałac Kultury i Nauki, warszawskie zoo czy spacer w Łazienkach Królewskich – to nie jedyne atrakcje, jakie Warszawa oferuje przyjezdnym i swoim mieszkańcom. Jest tu wiele ciekawych miejsc, do których można wybrać się wraz z całą rodziną. Przedstawiamy 5 z nich. Jakie atrakcje dla dzieci w Warszawie koniecznie trzeba zobaczyć i odwiedzić?

  1. Aleja Zabawy

Centrum Handlowe Promenada dba o najmłodszych klientów i dlatego zorganizowało dla nich Aleję Zabawy. To darmowa strefa w centrum handlowym, gdzie można pobawić się z pływającymi na podłodze rybkami – specjalny ekran wyświetla odpowiednie animacje. Można tropić ślady różnych zwierząt i kolorować kolorowanki lub oddać się radosnej twórczości przy użyciu kredy. Aleja Zabawy ma też swoje własne krzywe zwierciadło, gry planszowe i elektroniczne oraz miejsce do ćwiczenia małej motoryki. Hitem jest podświetlona fontanna.

  1. Wystawa Bzzz! w Centrum Nauki Kopernik

Właściwie w Warszawie nie ma drugiego takiego miejsca, które byłoby w takim stopniu ukierunkowane na dzieci i młodzież, jak Centrum Nauki Kopernik. Instytucja ta ma również wystawę Bzzz! – kierowaną do dzieci do 5 roku życia. Można się tam przez zabawę dowiedzieć fascynujących rzeczy o otaczającym nas świecie. To ciekawe miejsce, w którym nasze pociechy bez wątpienia nie będą się nudzić.

  1. Sensoryczny Labirynt Muzyczny

Muzyka jest bardzo ważna w życiu dziecka. Właściwie już od urodzenia słyszy ono dźwięki, a nawet jest w stanie je rozróżniać w trakcie życia płodowego. Muzyka pełni istotną funkcję w rozwoju dziecka, dlatego wizyta w Sensorycznym Labiryncie Muzycznym jest bardzo dobrym pomysłem. Labirynt ten jest przygotowany w Teatrze Małego Widza (TMW) w Warszawie.

  1. Spektakle dla najmłodszych w TMW

Skoro już wspomnieliśmy o Teatrze Małego Widza (https://www.teatrmalegowidza.pl), trzeba dodać, że to miejsce, w którym dzieci na widowni mogą zachowywać się całkowicie swobodnie. Nic i nikt ich nie krępuje, dlatego mogą przeżywać sztukę, jaką jest teatr, wszystkimi zmysłami.

  1. Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka

W Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie znajduje się instytucja całkowicie przeznaczona dla dzieci. Ma własne wystawy i innowacyjny program etnograficzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *