Kolczyki dla dziewczynki na Dzień Dziecka – biżuteria, która ma znaczenie

0
Kolczyki dla dziewczynki na Dzień Dziecka - biżuteria, która ma znaczenie

Kolczyki dla dziewczynki na Dzień Dziecka - biżuteria, która ma znaczenie

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, która zawsze cieszy najmłodszych. Jednym z dobrych wyborów na prezent dla dziewczynki w tym dniu są kolczyki. Biżuteria to prezent, który nie tylko stanowi ozdobę, ale ma również wartość i sentymentalne znaczenie. Dla wielu rodziców to nie tylko upominek, ale wyraz miłości i troski o ich pociechę. Jednak wybierając wyroby jubilerskie dla młodej damy, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakich.

Pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to nie tylko dzień zabawy i wręczania podarunków, to przede wszystkim dzień, który powinien przypomnieć nam-dorosłym, aby za wszelką cenę doceniać indywidualność naszych pociech, wysłuchiwać ich potrzeb, a przede wszystkim zawsze rozmawiać z nimi w sposób otwarty i przyjazny. Dzieci potrzebują naszej uwagi, a my powinniśmy starać się dać im jak najwięcej z siebie. Prezenty powinny być tylko symbolem naszej miłości, a nie jej substytutem. Wybierając podarunek dla dziecka warto zadbać o to, aby był on wyjątkowy i mógł posłużyć dziecku przez długi czas, tym samym przypominając mu o naszej bezgranicznej miłości i trosce. Idealnym pomysłem na taki symboliczny prezent jest biżuteria, np. kolczyki dziecięce. Jaki model wybrać, aby przypadł do gustu małej kobietki i mógł towarzyszyć jej na dłużej?

Kolczyki srebrne czy złote? Z zapięciem typu bigiel czy na sztyft? Na co się zdecydować wybierając kolczyki dla małej dziewczynki?

Wybierając kolczyki dla dziewczynki warto wziąć pod uwagę jej wiek, a także preferencje. W zależności od gustu dziecka, ale też jego zainteresowań, można wybrać dla niego modele o różnych wzorach, kształtach i kolorach. Wśród dziewczynek szczególnie popularne są delikatne kolczyki kwiatki, motywy zwierzątek (kolczyki srebrne motylki to zawsze trafiony wybór) i symbole takie jak chmurki, gwiazdki czy znaki nieskończoności. Dominują pastelowe kolory i błyszczące wstawki – np. biżuteria wysadzana diamentami czy cyrkoniami.

Kupując biżuterię dziecięcą należy zdecydować się na modele dobrej jakości, szczególnie te, wykonane z materiałów nie uczulających delikatną skórę dziecka. Najlepiej sprawdzą się wyroby jubilerskie ze złota, srebra wysokiej próby, a także platyny. Dobierając kolor kruszcu można też wziąć pod uwagę urodę dziewczynki. Srebrne kolczyki lepiej będą pasować do chłodnej urody, natomiast złote do ciepłej.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze kolczyków dla dziecka jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Prócz tego, że kolczyki powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie powodują alergii, ich zapięcia powinny być solidne i łatwe do zapinania. Pod tym względem najlepsze są modele zapinane na sztyft lub z zapięciem angielskim, albo typu bigiel.  Są one wygodne w użytkowaniu, nie plączą się (tak jak kolczyki wiszące z cienkimi łańcuszkami) i trzymają się ucha, tym samym nie przeszkadzając w czasie zabawy. 

Biżuteria dla dzieci – co jeszcze można wybrać?

Biżuteria na ucho to nie jedyny świetny pomysł na prezent dla młodej damy z okazji Dnia Dziecka. Dla trochę starszych dziewczynek dobrym wyborem są też bransoletki i naszyjniki. Ważne, aby wybierać błyskotki wykonane z najwyższej jakości materiałów, a także dopasowane do potrzeb i preferencji Twojego dziecka. Szeroki wybór biżuterii dziecięcej pozwoli Ci wybrać model idealny. 

Pamiętaj jednak, że najważniejsze w Dniu Dziecka jest to, by poświęcić mu czas i uwagę, a nie tylko kupić mu prezent. To właśnie relacje i wspomnienia są najcenniejsze, a nie materialne dary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *