Kiedy i jak tanio kupić podręczniki szkolne?

0
Kiedy i jak tanio kupić podręczniki szkolne?

Kiedy i jak tanio kupić podręczniki szkolne?

Nowa podstawa programowa, wprowadzenie 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum, 5-letniego technikum i 3-letniej szkoły branżowej spowodowała zmianę w podejściu do nauczania. A zatem jeśli jest nowa podstawa programowa, to i podręczniki powinny być dostosowane do jej wymogów. Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają książki, a rodzice dokupują jedynie ćwiczenia. W przypadku młodzieży uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych, rodzice muszą kupić komplet podręczników.

Dofinansowania zakupu podręczników

Od kilku lat działa program „Wyprawka dla ucznia”, z którego pieniądze przeznaczone są na zakup podręczników i przyborów szkolnych. Dofinansowania nie oznaczają, że rodzice są skłonni do przepłacania za podręczniki. Kwota 300 zł na całą wyprawkę to niewiele, więc rodzice szukają jak najtańszych opcji, aby skompletować super wyprawkę dla swojego dziecka. Tanie podręczniki szkolne ze wszystkich wydawnictw oraz pomoce dydaktyczne do matury, egzaminu 8-klasisty, materiałów rozwijających zainteresowania dziecka można znaleźć na stronach sklepów internetowych. Dostępne są liczne promocje. Darmowa dostawa to oszczędność kosztów i czasu.

Bez krążenia po księgarniach

Kupowanie podręczników w internecie to oszczędność czasu. W ofercie internetowej księgarni znajdują się wszystkie podręczniki, które aktualnie obowiązują na podstawie wykazu Ministerstwa Edukacji. Księgarnia Gandalf.com.pl daje możliwość zamówienia wszystkich podręczników, bez  konieczności chodzenia po księgarnia i kompletowania po kilka książek. Kurier dostarczy przesyłkę pod same drzwi, więc nie trzeba dźwigać ciężkich książek. Zakup podręczników w księgarni internetowej to wygoda, pewność niskich cen i dostawy pod wskazany adres. Braki w podręcznikach są na bieżąco uzupełniane, a klient otrzymuje powiadomienie o tym, że dany podręcznik pojawił się w księgarni i jest dostępny w sprzedaży.

Promocje na podręczniki

Koszt kompletu podręczników do liceum przekracza 800 złotych. W szkołach podstawowych najczęściej uczniowie dostają darmowe podręczniki. Do ceny podręczników należy doliczyć koszty pozostałej wyprawki: plecaki szkolne, zeszyty, przybory szkolne, artykuły artystyczne, strój gimnastyczny. Trzeba liczyć się z wydatkiem od 300 do 600 złotych. Nic dziwnego, że rodzice  szukają jak najtańszej alternatywy. Wyprawka szkolna w kwocie 300 złotych to kropla w morzu potrzeb. W księgarniach internetowych można znaleźć tańsze oferty.

Kiedy kupować podręczniki szkolne? Odpowiedź nie jest oczywista, ponieważ szkoły w różnych terminach podają wykaz podręczników. Najlepiej sprawdzić na stronie internetowej szkoły, czy jest już wykaz podręczników na nowy rok szkolny. W momencie, kiedy tylko pojawi się spis książek szkolnych, można zacząć robienie zakupów. Dziecko trzeba zaopatrzyć w podręczniki, najpóźniej do końca września. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ nauczyciele od początku roku korzystają z podręczników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *