Łóżko do pokoju dziecka, pokoju gościnnego, sypialni dla jednej osoby – jakie kupić?

0
Łóżko do pokoju dziecka, pokoju gościnnego, sypialni dla jednej osoby – jakie kupić?

Łóżko do pokoju dziecka, pokoju gościnnego, sypialni dla jednej osoby – jakie kupić?

Łóżka jednoosobowe – popularne rozwiązanie, gdy chce się wygodnie i komfortowo spać. Jak jednak je dobrać, w zależności od tego dla kogo mają być przeznaczone? Jakie łóżka sprawdzą się w pokoju dzieci, jakie w sypialni czy pokoju gościnnym? Na co zwracać uwagę?

Jaki rozmiar łóżka jednoosobowego?

Zadaniem łóżek jednoosobowych jest wygodne pomieszczenie jednej osoby, która będzie na nim spała. Aby jednak było to wygodne, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów, a jednym z nich jest wielkość. Standardowe łóżka mają 80 cm szerokości i 200 cm długości, ale znacznie wygodniejsze będę te o nieco większe, czyli o rozmiarze 90 × 200 czy 100 × 200. Jeżeli ma się więcej miejsca w pokoju, można też zdecydować się na egzemplarze szersze, czyli 120 × 200 i 140 × 200, które jednak plasują się już w grupie łóżek dwuosobowych.

Inne szczegóły, na które należy zwrócić uwagę to także materac, który powinien być dopasowany do naszych potrzeb i poczucia wygody. Przydatne może być także wybranie odpowiedniego wezgłowia, stelaż czy nawet to jak wysokie jest łóżko.

Jakie łóżko do sypialni?

Dobór łóżka powinien być podyktowany przede wszystkim wielkością pomieszczenia i własną wygodą. Największy komfort zaczyna się odczuwać przy łóżkach o rozmiarze minimum 90 × 200, ale jeżeli mamy więcej miejsca, warto pomyśleć o większym łóżku. Łóżka jednoosobowe z pojemnikiem na pościel stanowią świetny wybór do niewielkiej sypialni (Meblobranie.pl) z racji tego, że pozwolą na łatwe i praktyczne przechowywanie poduszek, kołder czy koców, a także wielu innych rzeczy. Warto również zwrócić się też uwagę na aspekt wizualny. Tak materiał, z którego będzie wykonane, jak i styl wykończenia powinien nam odpowiadać, a produkt musi być zarówno wytrzymały, jak i pasować do wystroju wnętrza.

Jakie łóżko do pokoju dziecka?

W przypadku dzieci najczęściej wybiera się łóżka w rozmiarze 80 × 200 lub 90 × 200. Do wyboru mamy w sumie dwie opcje – łóżko z prostą ramą i materacem, a także takie z dodatkowym pojemnikiem na pościel czy nawet z szufladami. Zdecydowanie najczęściej spotyka się produkty z pierwszej kategorii i są one także jednocześnie najtańsze. Praktycznym rozwiązaniem są również łóżka z pojemnikami, pozwalające na przechowywanie pościeli i nie tylko. Coraz popularniejsze są też meble wysuwanymi szufladami czy dodatkowymi półkami, z których dziecko może korzystać w dowolny sposób np. na ułożenie zabawek.

Jakie łóżko do pokoju gościnnego?

Pokój gościnny to miejsce, które służy jedynie do spania okazjonalnego. Czy to oznacza, że w takim wypadku wystarczy wstawić cokolwiek? Nie do końca, choć jak wiadomo, wiele będzie zależało od wielkości pomieszczenia i tego, czy rzeczywiście mamy miejsce na to, by wyznaczyć osobny pokój dla gości. Jeżeli tak, z pewnością sprawdzą się standardowe wielkości łóżek, ale zdecydowanie częściej spotyka się sytuacje, gdy nie ma się na tym polu zbyt wiele do zdziałania.

Za pokój gościnny może służyć więc salon, a tam raczej pełnowymiarowego łóżka, nawet wąskiego się nie wstawi. W takich przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem może być wykorzystanie mebli wielofunkcyjnych – sof, kanap, wersalek czy narożników. W ciągu dnia będą one służyć do codziennego relaksu, a w nocy zamieniać się w łóżka do spania dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *