Rodzaje wózków dziecięcych

Rodzaje wózków dziecięcych

Ostatnie tygodnie ciąży to czas intensywnych przygotowań do narodzin maleństwa. Trzeba skompletować wyprawkę – kupić wózek, łóżeczko, wanienkę, przewijak, ubranka, pieluchy i kosmetyki dla niemowlęcia.  Oferta produktów noworodkowych jest ogromna i wiele osób nie co wybrać, jakimi kryteriami kierować się przy szukaniu wózka.

Wózek dla dziecka – pierwszy pojazd

Wózek dziecięcy jest niezbędnym elementem wyposażenia dla maluszka. Przydaje się od pierwszych dni życia- żadne wyjście na spacer w pierwsze dwa lata życia nie odbędzie się bez wózka. Dostępne są różne rodzaje wózków. Mają one różnorodne wyposażenie, różnią się także sposobem składania. Wybierając wózek, trzeba pamiętać o wygodzie maluszka i własnej- ciężki wózek trudno jest znieść po schodach, jeżeli ktoś mieszka w bloku bez windy.

W pierwszych miesiącach życia, dopóki dziecko nie siedzi samodzielnie, a więc mniej więcej do 6-8 miesiąca, niezbędny jest wózek głęboki. Dziecko wozimy w pozycji leżącej. Buda chroni przed deszczem i wiatrem. Taki wózek jest całkowicie przykrywany, dlatego sprawdza się w razie nagłej niepogody. Zaletą wózka dziecięcego głębokiego są większe koła, dzięki którym dziecko nie odczuwa nierówności terenu, a dorosły może swobodnie pokonywać krawężniki. Idealny wózek powinien mieć regulowaną i przekładaną rączkę. Dzięki regulacji rodzic może dopasować jej wysokość do swojego wzrostu, a przekładanie umożliwia ustawienie wózka tyłem do słońca i deszczu.

Wózki dwa w jednym

Zaletą wózka 2w1 jest to, że zawiera on dwa wózki w jednym modelu. W pierwszych miesiącach życia korzystamy z wózka głębokiego, a później mały człowiek już siedzi i jest ciekawy świata wychodzi na spacer w wózku spacerowym. Spacerówka ma oczywiście opcję rozłożenia do pozycji leżącej. Wózki głęboko-spacerowe  są lekkie . Siedzisko spacerowe posiada regulowane pasy, które chronią małego pasażera przed wypadnięciem. Wózki 2w1 odznaczają się też świetną amortyzacją, co jeszcze szczególnie ważne w przypadku najmniejszych dzieci, przewożonych w gondoli.

Wózki 3×1

Wózki 3w1 w jednym zawierają fotelik samochodowy.  Zakup takiego wózka rozwiązuje trzy problemy: gondoli, wózka spacerowego i fotelika samochodowego (nosidełka). W większości wózków znajduje się kosz na zakupy. Ze złożeniem wózka, aby włożyć go do bagażnika, nie ma większego problemu. Wózki 3w1 mają regulowane rączki, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa w spacerówce, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym  oraz dużą, wygodną gondolę, której  wnętrze wykonane jest z miękkiej bawełny. To bardzo dobry i kompletny zakup na pierwsze trzy lata życia dziecka. Spacerówka ma możliwość regulowania oparcia.

Przy wyborze wózka dziecięcego najważniejsze jest sprawdzenie amortyzacji, kół, ciężaru wózka oraz pasów bezpieczeństwa. Wózki dziecięce muszą być wygodne oraz łatwe w prowadzeniu dla rodziców. O bezpieczeństwie pierwszego pojazdu dla naszego dziecka świadczą posiadane atesty. Na polskim rynku wszyscy producenci posiadają wymagane prawem atesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *