Zabawki pluszowe – BEZPIECZNA ALTERNATYWA DLA PLASTIKOWYCH ZABAWEK

0
Zabawki pluszowe - BEZPIECZNA ALTERNATYWA DLA PLASTIKOWYCH ZABAWEK

Zabawki pluszowe - BEZPIECZNA ALTERNATYWA DLA PLASTIKOWYCH ZABAWEK

Szukacie Państwo bezpiecznej alternatywy dla zabawek wykonanych z plastiku? Może w takim razie warto rozważyć zakup pluszowych zabawek?

Oferta rynkowa różnego rodzaju zabawek dla dzieci jest niezwykle bogata, tylko czy wszystkie zabawki są równie atrakcyjne i bezpieczne? Bardzo często jest tak, że dziecko szybko nudzi się zabawką, odkłada ją w kąt i nigdy więcej już po nią nie sięga. Warto więc wybierać takie zabawki, które będą dziecku oferowały coś więcej niż chwilę przyjemności – zainteresują go i pobudzą jego wyobraźnię. Często najbardziej proste zabawki są najlepszym wyborem. Potwierdzają to zabawki pluszowe – uniwersalne, bezpieczne i przynoszące wiele korzyści.

Tradycyjny pluszak – doskonały kompan w dzień i w nocy

Bez wątpienia dzieci uwielbiają pluszaki, które są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Stanowią więc idealną przytulankę zarówno dla niemowlaka, jak i nieco starszego dziecka. Pluszak bardzo szybko staje się przyjacielem dziecka, który towarzyszy mu na co dzień. Jest przy nim kiedy jest szczęśliwy i kiedy jest mu smutno. Zabawki pluszowe stają się najlepszymi powiernikami dziecięcych leków, sekretów i radości.

Pluszak pomoże dziecku radzić sobie z emocjami

W związku z tym, że pluszak jest dla dziecka przyjacielem i doskonałą przytulanką, to pomaga mu radzić sobie z różnego typu emocjami. Daje mu poczucie miłości i bezpieczeństwa. Często stanowi idealne wsparcie podczas rozstań z rodzicami kiedy idzie do żłobka czy przedszkola, czy choćby podczas wizyty u lekarza lub w obcym miejscu. Ponadto dzieci często przenoszą swoje emocje (negatywne i pozytywne) na zabawki pluszowe i dużo z nimi rozmawiają, dzięki czemu uczą się radzić sobie z różnego typu emocjami

Zabawki pluszowe – idealne do odgrywania ról społecznych

Ponadto zabawki pluszowe są przez dzieci wykorzystywane do odgrywania ról społecznych . Początkowo są to proste scenariusze zabaw, w których dzieci naśladują rodziców czy choćby panie przedszkolanki utrwalając sobie w ten sposób określone zachowania czy nawyki.

Bezpieczne i uniwersalne

Warto podkreślić, że zabawki pluszowe są uniwersalne i bezpieczne w porównaniu choćby z zabawkami plastikowymi. Pluszak będzie idealnym podarunkiem zarówno dla chłopca i dziewczynki, stając się jego najlepszym przyjacielem i przytulanką oraz pomoże mu zdobyć i rozwijać wiele cennych umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *