Top 5 funkcjonalnych prezentów na baby shower

0
Top 5 funkcjonalnych prezentów na baby shower

Top 5 funkcjonalnych prezentów na baby shower

Baby shower, a właściwie swojsko brzmiące bociankowe, to impreza organizowana przed narodzinami dziecka. Ma służyć zrelaksowaniu się matki w ostatnim czasie przed porodem i najczęściej organizowana jest kilka tygodni wcześniej. To przyjęcie, które przyszłej mamie powinno sprawić radość i jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, mamy dla Ciebie propozycje top 5 prezentów, które możesz zakupić na baby shower. I jeśli przyszła mama wzorem ślubu nie przygotowała listy prezentów, które mogą jej się przydać do odhaczenia przez gości, to możesz je wykorzystać.

Top 1: kokon niemowlęcy i rożek niemowlęcy – prawdziwy niezbędnik w pierwszych tygodniach życia malucha

Nasza pierwsza propozycja pomoże dziecku odnaleźć się w nowym dla niego środowisku. Rożki niemowlęce przypominają dziecku bowiem ciasne środowisko, w którym żyło przez ostatnie 9 miesięcy. W takim właśnie czuje się bezpiecznie. Kokony dla niemowląt sprawdzają się z kolei, gdy rodzice chcą spać razem z dzieckiem. Takie akcesorium dzięki wyższym ściankom uniemożliwia wyturlanie się dziecka. Co ciekawe takie akcesorium w podróży może sprawdzić się nawet jako przenośny przewijak. Do takiego gniazdka można dobrać wodoodporną wkładkę i już zyskuje większą funkcjonalność. Kokon niemowlęcy sprawdza się od pierwszych dni życia aż do 6 miesiąca życia dziecka. Dzięki atrakcyjnemu designowi można dopasować podarunek do dziecięcego pokoju.

Top 2: laktator – idealny jeśli mama chce dzielić karmienie maluszka z innymi

Na pewno przyszłej mamie przyda się również laktator. To urządzenie służące do odciągania pokarmu może mieć różną budowę. Może być to urządzenie z pompką ręczną lub elektryczną. Owalny lejek umożliwia dopasowanie do kształtu piersi. Elektryczny może posiadać nawet kilkanaście poziomów odciągania, dzięki temu mama może dopasować je do swoich preferencji. Oczywiście tradycyjne ręczne modele także mogą być skuteczne i ergonomiczne. Ważne by z butelki laktatora łatwo przelewało się pokarm do pojemniczków do jego przechowywania albo butelki. Niektóre są nawet wyposażone w smoczki przez co po odciągnięciu pokarmu możliwe jest nakarmienie malucha od razu. Laktator sprawdza się, gdy chce się karmić na zmianę piersią i butelką i włączyć w karmienie także bliskich, choćby ojca dziecka. W końcu ten rytuał sprawia, że tworzy się więź między dzieckiem a rodzicami. Gdy karmienie naturalne jest bolesne i utrudnione, a jednak chce się karmić malucha naturalnym pokarmem, to laktator także jest rozwiązaniem. Może też pobudzać laktację. Na pewno bardzo pomaga w opiece nad maluszkiem i sprawia, że mama może być nieco odciążona. Wiele osób wybiera odciąganie pokarmu także dlatego, że jest w stanie kontrolować to, ile dziecko zjadło.

Top 3: przewijak do łóżeczka lub na komodę – funkcjonalny element, który można zabrać ze sobą nawet w podróż

Naszą kolejną propozycją prezentu jest przewijak do łóżeczka lub na komodę. Może być wyposażony w ceratkowe wypełnienie i ułatwia codzienną pielęgnację. Na przewijaku można w końcu nie tylko przewijać malucha, ale również przeprowadzać codzienną higienę, jak przecieranie wilgotnym wacikiem miejsc intymnych czy paszek malucha, a także mycie uszu malucha. Gdy nie praktykuje się codziennej kąpieli takie minimum higieny codziennie jest niezbędne. Przewijak powinien mieć ergonomiczny kształt i zakrzywione boczne ścianki, które uniemożliwiają wyturlanie się niemowlaka. Sprawdzi się także w podróży, gdy trudno znaleźć miejsce do przewijania. Można go zakupić też w zestawie z łóżeczkiem turystycznym.

Top 4: miś szumiś – idealny kompan malucha w domu, na spacerze i w podróży

Kolejna propozycja jest także bardzo potrzebnym i wręcz niezbędnym elementem. Nawet jeśli mama już go zakupiła, to nic nie szkodzi w końcu sprawdzi się zarówno w domu, na spacerze, jak i w podróży. Mowa o misiu szumisiu, który emituje dźwięki podobne do tych, które dziecko słyszy w łonie matki. Zatem może być to dźwięk bicia serca czy też szumu fal. Takie dźwięki uspokajają malucha i pozwalają mu zasnąć na odrobinę dłuższy czas. Zwiększają intensywność dźwięku w momencie, gdy dziecko zaczyna się wybudzać. To prawdziwy niezbędnik, gdy dziecko zasypia nawet nie na godzinę i byle szelest wybudza je ze snu. Sprawdzi się też w przypadku high need baby.

Top 5: zabawki do spacerówki i do kąpieli oraz ręczniki dla dzieci – stymulują wzrok i uwagę dziecka, sprawdzą się w kąpieli

Oczywiście warto postawić również na zabawki, które stymulują rozwój dziecka. W pierwszych tygodniach sprawdzają się czarno-białe zabawki i takie możesz kupić w prezencie. Jednak możesz postawić również na te kolorowe pluszowe albo gumowe. Dobrym wyborem mogą być gryzaki, które będą wspomagać proces ząbkowania, ale i zabawki do kąpieli. Te ostatnie uatrakcyjniają kąpiel i sprawiają, że jest dla dziecka przyjemniejsza. Warto zakupić je razem z ręcznikami dla dzieci, np. praktycznymi modelami z kapturkiem wykonanymi z miękkiej, hipoalergicznej bawełny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *