Przelewanie wosku nad śpiącym dzieckiem?

2
Przelewanie wosku nad śpiącym dzieckiem

Wiele matek uważa, że gdy ich dziecko jest bardzo niegrzeczne, to na pewno zostało opętane przez jakieś dusze nieczyste, które zawładnęły jego ciałem. Bądź ktoś rzucił urok na ich pociechę, więc żeby pomóc własnemu dziecku, rodzice decydują się na przelewanie wosku nad głową dziecka.

Jak wygląda procedura przelewania wosku nad głową dziecka?

Pierwsza opcja:

Do przelewania wosku potrzebne są dwie osoby. Na początku należy rozpuścić wosk, następnie jedna osoba trzyma pojemnik z wodą święconą nad głową opętanego dziecka, a druga wlewa do tego pojemnika wosk. Kształt, jaki powstanie, wskazuje nam to, czego przestraszyło się nasze dziecko. Warto jest również przykryć twarz dziecka, żeby go przypadkiem nie poparzyć!

Druga opcja:

Również potrzebujemy dwóch osób. Jednak tym razem przed rozpuszczeniem wosku, tworzymy kółko z gałązki brzozy i wkładamy ją do święconej wody, a wosk wlewamy wprost do tego kółka. Osoby, które są mocno wierzące, mogą w tym czasie odmawiać „Zdrowaś Mario”, które może dodatkowo pomóc.

Przelewanie wosku – czy warto?

Dla jednych przelewanie wosku to jedynie przesąd, dla innych to coś, co naprawdę się sprawdziło. Jedni uleczyli tym swoje dzieci, inni narazili się jedynie na pośmiewisko członków rodziny. Każdy sam powinien sprawdzić, czy jest to skuteczne, o ile wierzy się w przesądy.

2 thoughts on “Przelewanie wosku nad śpiącym dzieckiem?

  1. Można by pomyśleć że to wierutna bzdura i żaden normalny człowiek w to nie uwierzy, otóż w moim przypadku to zadziałało.
    Kiedy byłam dzieckiem przestraszyłam się dużego mrowiska w lesie i przez kolejne dwie noce płakałam bo widziałam mrowki wszedzie na podłodze w poscieli na twarzy mojego brata – pamiętam to jak dziś, nie spałam, nie lunatykowałam po prostu to widziałam ( uważam się za kogoś zdrowego psychicznie) moja mama pezelewała wosk nademną przez 3 noce i to się skończyło. Możecie wierzyc lub nie ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *