Probiotyki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?
Probiotyki można określić jako żywe kultury bakterii. Produkty te występują zarówno w formie naturalnej, jak i w postaci specjalnego preparatu. Wiele osób dorosłych z różnych względów decyduje się na ich regularne przyjmowanie. A jak sytuacja wygląda w przypadku dzieci? Kiedy zdecydować się na ich zakup i czy istnieją jakieś przeciwwskazania przed ich przyjmowaniem?
Probiotyki dla dzieci – w jaki sposób je stosować u najmłodszych?
Na rynku jest szereg probiotyków dostępnych dla najmłodszych. Forma kropli sprawia, że mogą je przyswajać nawet kilkumiesięczne dzieci. Starsze, kilkuletnie dzieci mogą spożywać je również w formie proszku, a także kapsułek. Podobnie jak w przypadku produktów przeznaczonych dla osób dorosłych należy przestrzegać określonych przez producenta dawek, a także przechowywać je w lodówce. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z pediatrą.
Probiotyki dla dzieci – propozycje dostępne na rynku
Probiotyki dla dzieci można nabyć zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Wśród propozycji można znaleźć produkty, które należy stosować podczas przyjmowania antybiotyków, przebytych infekcji, czy występowania problemów gastrycznych. Krople dla dzieci vivomixx w aptekach internetowych to jakościowy produkt, które mogą spożywać nawet najmłodsze dzieci ze względu na przystępną formę. Produkt ten pozwala na odbudowanie wyjałowionej mikroflory jelitowej. Z kolei BactoFlor dla dzieci ma formę proszku. Preparat ten wyróżnia wysoka jakość i naturalny skład.
Probiotyki dla dzieci – kiedy są wskazane?
Probiotyki są w szczególności polecane dzieciom zmagającym się z problemami z układem pokarmowym po przebytych infekcjach, zatruciach pokarmowych, czy biegunkach. W przypadku ostatniej z wymienionych dolegliwości zastosowanie jakościowego probiotyku umożliwi również skrócenie występowania objawów. Zbawienny wpływ probiotyków na funkcjonowanie układu trawiennego wynika również z łagodzenia stanów zapalnych jelit. Dodatkowo produkt ten należy stosować, gdy dziecko przechodzi antybiotykoterapię. Dzięki temu zostanie odbudowana jego mikroflora jelitowa. Probiotyki stosuje się również w przypadku niemowląt, które przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu.
Probiotyki dla dzieci – w jakiej sytuacji z nich zrezygnować?
Pomimo że preparaty zawierające probiotyki są słusznie niezwykle cenionym produktem, w pewnych sytuacjach należy być szczególnie ostrożnym przed ich zastosowaniem. Z reguły produkt ten jest niezwykle bezpieczny i mogą spożywać go nawet niemowlęta, jednak jednym z przeciwwskazań jest poważna choroba związana z obniżeniem odporności. Szkodliwy wpływ na organizm może mieć stosowanie tych preparatów np. u dziecka przechodzącego chemioterapię. W tym wypadku najlepiej skontaktować się z pediatrą. Preparaty przeznaczone dla niemowlaków najczęściej mają niezwykle bezpieczny skład i mogą być stosowane nawet przez wcześniaki. W przypadku niemowląt całkowicie zdrowych, które przyszły na świat drogą natury i spożywają mleko matki, najczęściej nie ma potrzeby dodatkowego podawania dziecku probiotyku.