Pomysły na zabawę z dzieckiem na zewnątrz

0
Pomysły na zabawę z dzieckiem na zewnątrz

Pomysły na zabawę z dzieckiem na zewnątrz

Gdy za oknem świeci słońce, a termometry wskazują bardzo wysokie temperatury, aż samo prosi się o wyjście z domu i spędzenie trochę czasu wdychając świeżego powietrza. Takie sytuacje najlepiej wykorzystuje się właśnie w celu spędzenia czasu z dziećmi. Często jednak mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego zajęcia, które pozwoli skupić na sobie uwagę naszych pociech, a wyjście z domu zazwyczaj kończy się na siedzeniu na ławce i rozmowie. 

Istnieje jednak kilka ciekawych sposobów, z pomocą których możemy zainteresować nasze maluchy i spędzić radośnie czas w rodzinnym gronie. 

Podstawowe zajęcia poza domem

Raz na jakiś czas warto jest wziąć całą naszą rodzinę i pójść na długi spacer połączony z różnymi atrakcjami. Z pewnością będzie to idealna okazja do odreagowania ciągłego stresu, związanego z codzienną rutyną, a także do jeszcze większego zaciśnięcia więzi rodzinnych. W momencie planowania naszego wypadu weźmy pod uwagę długi spacer po parku czy starówce oraz różnego rodzaju czynności poboczne, takie jak pójście na lody, kolację czy do kina. Starajmy się w tym czasie rozmawiać jak najwięcej z naszymi pociechami po to, by dla nich te wypady kojarzyły się z czymś naturalnym i by chętnie się na nie decydowały. 

Często jednak ilość czasu nie pozwala nam na całodniowe spacery i wypady na miasto. Z tego względu, jeśli mamy wolną chociaż chwilę, warto wykorzystać ją na zabranie dziecka na stadion w celu rozwoju jego koordynacji ruchowej i kondycji. 

Znane zabawy na świeżym powietrzu

Zapewne każdy z nas będąc małym, grał w większość poniższych gier. Dorastanie jednak sprawia, że zapominamy nieco o istnieniu poszczególnych zabaw, a tym bardziej o ich zasadach, które bardzo chcielibyśmy wytłumaczyć dziecku. W ramach przypomnienia cofnijmy się teraz do czasów dzieciństwa i wymieńmy gry, w które graliśmy my.

  • Zabawa w berka – kojarzy ją chyba każdy, a jej zasady są bardzo banalne. Polega na łapaniu się w poszczególnej grupie osób, a gdy już jesteśmy „berkiem”, naszym zadaniem jest biegać za uciekającymi przed nami innymi osobami oraz złapać którąś z nich.
  • Chowany – Ta zabawa nieco różni się od powyższej. Jej celem jest znalezienie przez szukającego wszystkich innych bawiących się osób, po wcześniejszym policzeniu do dziesięciu. 
  • Gra w kartofla – Popularna zabawa z użyciem piłki. Uczestnicy stojący w okręgu odbijają piłką, a komu nie uda się jej odbić lub kto dotknie jej jako ostatni, trafia do środka w pozycji kucającej. Celem osób z okręgu jest odbijanie piłką w osobę w środku w celu jej zmiany pozycji z kucającej na siedzącą itp. Osoba w środku może obronić się poprzez złapanie piłki.

Do zabawy na zewnątrz

Oferta, którą posiada internetowy sklep z zabawkami w temacie zabawy na zewnątrz jest bardzo obszerna. Możemy w niej znaleźć popularne baseniki dziecięce, hulajnogi czy samochody na ster. Z większego asortymentu dostępne są również zjeżdżalnie dla dzieci, piaskownice oraz namioty, które z pewnością pozwolą na stworzenie dla naszych pociech ogrodowego placu zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *