Nowoczesne foteliki dla bezpieczeństwa Twojego dziecka

0
Nowoczesne foteliki dla bezpieczeństwa Twojego dziecka

Nowoczesne foteliki dla bezpieczeństwa Twojego dziecka

Zapięcie małego dziecka w tradycyjne pasy bezpieczeństwa jest nie tylko trudne, ale i niebezpieczne. W związku z tym na rynku pojawiły się przystosowane do potrzeb dzieci, wyprofilowane foteliki samochodowe wyposażone w wiele systemów, które mają gwarantować dziecku wysoki komfort podróży i chronić je przed urazami podczas wypadków drogowych. Przykładem sprzętu bazującego na nowoczesnych systemach bezpieczeństwa są foteliki Kidfix firmy Britax Romer.

Ochrona przed konsekwencjami wypadków i kolizji drogowych

Podstawową funkcją fotelika samochodowego jest przytrzymanie dziecka podczas gwałtownego hamowania, tak by nie uderzyło o szybę lub oparcie fotel samochodowego. Poziom ochrony można dodatkowo zwiększyć, stosując różnorodne rozwiązania techniczne, powszechnie nazywane systemami bezpieczeństwa. Doskonałym przykładem takiego systemu jest XP-Pad instalowany w fotelikach Kidfix III S. To rodzaj amortyzującej nakładki zakładanej na górną część pasa fotelika, dzięki której przy czołowym zderzeniu podbródek dziecka nie uderzy o klatkę piersiową, ale właśnie o nakładkę, tym samym zmniejszając ryzyko poważnego urazu szyjnego odcinka kręgosłupa. Innym przykładem systemu wpływającego na poprawę bezpieczeństwa dziecka podczas kolizji lub wypadku drogowego są osłony boczne. W fotelikach niemieckiej marki Britax Romer określa się je nazwą systemu SICT. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w fotelikach tej marki jest także system SecureGuard, który pomaga utrzymywać pas biodrowy w optymalnym miejscu, tym samym zmniejszają siły oddziałujące na brzuszek dziecka w momencie zderzenia czołowego lub gwałtownego hamowania autem.

Poprawa komfortu podróży

Ważnym elementem współczesnych fotelików samochodowych, takich jak foteliki Kidfix, są również systemy wpływające na komfort dziecka podczas podróży. Przykładowym rozwiązaniem jest oparcie w kształcie litery V i wysuwany zagłówek. Wdrożenie tego typu systemów sprawia, że fotelik rośnie wraz z dzieckiem, dostosowując swój rozmiar do wzrostu dziecka. W nowoczesnych fotelikach często stosuje się również nieco szersze siedziska, dzięki czemu dziecko ma większą swobodę ruchów. Oczywiście takie rozwiązanie nie wpływa na pogorszenie poziomu bezpieczeństwa podczas wypadku.

Szukając nowoczesnego fotelika samochodowego, warto zwracać uwagę nie tylko na jego wygląd czy sposób montażu, ale także, a raczej przede wszystkim, na oferowane przez fotelik rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróży. Foteliki Kidfix są doskonałym przykładem takiego sprzętu. Jeśli zatem zamierzasz kupić nowoczesny fotelik dla dziecka, konstrukcje tej serii powinny znaleźć się na liście sprzętu, któremu warto się bliżej przyjrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *