Najwygodniejsza forma nauczania języka angielskiego

0
Najwygodniejsza forma nauczania języka angielskiego

Najwygodniejsza forma nauczania języka angielskiego

Nowe technologie rewolucjonizują naukę języka angielskiego. Najlepsze komunikatory on-line typu Skype umożliwiają naukę angielskiego w dowolnym miejscu i niemal o dowolnej porze. Jak działają lekcje języków obcych przez Internet?

W momencie, gdy podejmujemy decyzję o zdobyciu nowej umiejętności, jaka jest nauczenie się języka angielskiego lub podniesienie kompetencji w tym, jeżeli już go znamy mamy na to do wyboru wiele sposobów. Możemy podjąć naukę we własnym zakresie, możemy też zapisać się na klasyczny kurs językowy lub spróbować swoich sił w kursach online.
Istnieje też jeszcze inny sposób, jakim jest nauka języka, jakim jest na przykład angielski przez Skype. Jest to coraz popularniejsza forma nauki języków obcych. Zajęcia online, cieszą się na całym świecie rosnącą popularnością, ponieważ taka formuła daje dużą swobodę w zakresie ustalania i ewentualnego modyfikowania intensywności kursu językowego, a także oszczędza czas kursantów, którzy niezależnie od miejsca, w którym przebywają, mogą uczyć się nowych słówek i gramatyki języka obcego. Trend ten jest zgodny z aktualnymi trendami w świecie nowych mediów. Jednak co powoduje, że jest to tak popularna forma nauki?

Niezależność!

To najważniejsza składowa popularności kursów językowych przez komunikatory internetowe, takich jak na przykład angielski przez Skype, do których tak naprawdę potrzebne są jedynie Internet i chęci do nauki. Lekcje mogą odbywać się w każdym dogodnym dla Ciebie miejscu. Niezależne od tego, gdzie przebywasz czy jesteś w domu, w podróży, na wakacjach, czy na łące, jeżeli tylko masz ochotę i chcesz wygospodarować czas, masz możliwość nauki.

Elastyczność!

Jeżeli nie jesteś w stanie pogodzić swoich codziennych zajęć i obowiązków z terminami zajęć odbywających się w ramach kursów w szkołach rozwiązaniem, może okazać się nauka w trakcie kursów indywidualnych, gdy sam ustalasz godzinę swoich zajęć. Decydując się na naukę w ramach kursów online, ze względu na możliwość indywidualnego podejścia, masz możliwość wyboru dogodnego dla Ciebie terminu lekcji i sam ustalasz godziny swoich zajęć tak, by nie kolidowały z innymi Twoimi obowiązkami.

Oszczędność czasu!

Decydując się na zajęcia online, takie jak język angielski przez Skype, nie musisz marnować czasu na dojazd do szkoły językowej i stanie w korkach. Nie musisz planować zawczasu rozkładu dnia, tak by mieć czas na lekcję. Za to możesz wykorzystać na naukę czas wolny lub czas między ważnymi dla Ciebie aktywnościami, jak na przykład czas w pociągu podczas podróży służbowej.

Ekologia!

W dzisiejszych czasach coraz popularniejszym zagadnieniem jest ekologia. Jeżeli zależy Ci na jak najbardziej ekologicznym sposobie życia, to nauka przez internet jest wprost stworzona dla Ciebie. Gdy uczysz się przez internet, rezygnujesz z dojazdu, a to najprostszy sposób, by zmniejszyć ślad węglowy generowany podczas podróży.

Podejście indywidualne!

W trakcie zajęć online jesteś jedynym uczniem, dzięki temu możesz liczyć, na w stu procentach zindywidualizowane podejście do Twoich potrzeb, a Twój lektor poświęci Ci 100% czasu. Plan lekcji układany jest zgodnie z Twoimi preferencjami i aktualnymi potrzebami. Takie podejście umożliwia skupienie się na zagadnieniach, które w danym momencie są Ci najbardziej potrzebne. Dzięki indywidualnemu kontaktowi z nauczycielem wszelkie drobne błędy są szybko niwelowane a błędna wymowa i akcent korygowane. Jest też możliwość szybkiego wyjaśnienia wszelkich nieścisłości i zawiłości językowych.

Ćwicząc w ten sposób angielski przez Skype, rozmawiasz tylko ze swoim lektorem, co jest pomocne dla osób nieśmiałych, ponieważ rozmawiając jedynie z jedną osobą, mają mniejszą tremę, niż wypowiadając się na forum grupy na tradycyjnym kursie językowym. W przypadku nauk tak spersonalizowanej mamy do czynienia z nowoczesną formą pozyskiwania wiedzy przy utrzymywaniu ciągłego, ścisłego kontaktu z nauczycielem. Dzięki temu nauka staje się bardziej efektywna i szybciej przynosi efekty.

Zajęcia w czasie rzeczywistym!

W przeciwieństwie do kursów online w formie e-learningu w trakcie zajęć z lektorem mamy do czynienia z zajęciami odbywającymi się w czasie rzeczywistym, które są prowadzone, przez realnego lektora, którego masz możliwość zobaczyć i z nim porozmawiać. Tak nauczany angielski przez Skype daje możliwość interakcji z lektorem, która jest pomocna w nauce języka i korygowaniu ewentualnych błędów.

Ponadto rozmawiając z realnym człowiekiem, możesz ćwiczyć płynność wypowiedzi niemal twarzą w twarz z użytkownikiem języka.

Wszystko to wskazuje na to, że nauka języków przy użyciu nowych mediów w tym m. in. angielski przez Skype będą cieszyły się coraz większą popularnością oraz będą coraz szerzej wykorzystywane przy zdobywaniu nowych kwalifikacji. Nauka przez komunikator Skype ma zupełnie inny charakter niż dotychczasowy e-learning. Nauczyciel ma szersze spektrum korygowania błędów ucznia, ma możliwość korygowania wymowy i pomocy w pracy nad zdobyciem odpowiedniego akcentu. Ponadto ma większe spektrum działania i możliwość dostosowania kursu do wymagań i potrzeb ucznia dzięki bezpośrednim kontakcie z nim. Uczenie się poprzez kontakt z poprawnym językiem mówionym to najlepszy sposób na szybkie i sprawne przyswojenie nowego języka.

Przeczytaj więcej na stronie : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *