Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i okolicy

0
Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i okolicy

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i okolicy

Podczas wakacji nad morzem całodzienne plażowanie może być męczące dla dzieci. Na szczęście nad Bałtykiem, np.: w okolicach Kołobrzegu, jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, które urozmaicą im słoneczne lato i będą atrakcją dla całej rodziny. Milusińscy lubią różnego rodzaju aktywności. Najważniejsze, żeby uśmiech i radość towarzyszyły dzieciom podczas zwiedzania Kołobrzegu.

Ciekawe miejsca w Kołobrzegu

Oglądanie atrakcji w Kołobrzegu można rozpocząć od pokazania najmłodszym latarni morskiej. Jest cudownym miejscem widokowym, symbolem zacisznego i bezpiecznego postoju. Dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się wystawa muszli, a w podziemiach wystawa minerałów. Miejscem charakterystycznym dla nadmorskiego miasta jest port w Kołobrzegu. Atrakcją Kołobrzegu i okolicach dla dzieci oraz  dorosłych jest wycieczka na trasie Kołobrzeg – Bornholm statkiem JANTAR. W sezonie letnim  w porcie odbywa się wiele pokazów, festiwali i imprez.

Miasto myszy

Zaledwie 50 metrów od latarni morskiej znajduje się jedna z najbardziej nietypowych zachodniopomorskich atrakcji dla dzieci – Miasto Myszy. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że jest to jedna z ciekawszych propozycji do zwiedzenia z dziećmi w całym kraju. Pomysł jest oryginalny, a dzieciaki są zachwycone. Jest to piwniczka w Rezydencji Kapitańskiej, w której mieszka mnóstwo myszy. Małe gryzonie znajdą się w przeszklonych częściach tego podziemnego świata i odwiedzający mogą je obserwować. Żyją w specjalnie przygotowanej scenerii stylizowanej na kosmos, miasto, domek itp. Myszki wchodzą kotu na głowę, latają samolotem, balonie, czy jeżdżą pociągiem. Bardzo ciekawe miejsce, choć specyficzne. Pomaga oswoić dzieci z myszkami i przekonać pociechy, że myszki to miłe i towarzyskie zwierzątka. W „Mieście Myszy” panuje dość specyficzny zapach, które przez osoby niemające kontaktu ze zwierzętami może być odbierany jako nieprzyjemny.

Wesołe miasteczko nad morzem

Pomerania to miejsce, w którym dzieci mogą przebywać cały dzień, a i tak powiedzą, że chcą zostać na dłużej. Pomerania to wesołe miasteczko nad morzem – miejsce, w  którym są karuzele, dumuchańce, mini zoo, miasteczko Wikingów.  W tym parku rozrywki każde dziecko znajdzie coś dla siebie i spędzi miło czas. Dmuchańce i karuzele, to coś, co dzieci lubią najbardziej, a Pomeranii mogą korzystać z tych zabaw, ile dusza zapragnie. Pomerania to idealny przerywnik dla wylegiwania się na plaży. Jeżeli ktoś ma ochotę odpocząć na plażowych leżakach, to w Pomeranii ma taką możliwość. W wiosce wikingów turysta dowie się, jak wyrabia się broń, przygotowuje jedzenie i  lepi garnki. Zobaczy wojów, którzy przeszkolą dziecko w sztuce wojennej. Mały turysta spotka się  mieszkańcami wioski, a dzięki prezentacji multimedialnej  pozna historię  dzielnych Wikingów. Więcej na: https://parkpomerania.pl

Kołobrzeg i okolice oferują jeszcze ciekawe miejsca dla dzieci, np.:  przejazd czołgiem po błotnistym poligonie z hełmofonem na głowie, z którego można skorzystać w Bastionie Pazner.  Oceanarium w Kołobrzegu to miejsce, które lubią oglądać mali turyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *