Jakie kosmetyki będą najlepsze dla noworodka? 7 niezbędnych produktów

0
Jakie kosmetyki będą najlepsze dla noworodka? 7 niezbędnych produktów

Jakie kosmetyki będą najlepsze dla noworodka? 7 niezbędnych produktów

Aby odpowiednio zadbać o skórę nowonarodzonego dziecka, należy podejść do tej kwestii ze świadomością, jak bardzo jest ona delikatna. Jeszcze będąc w ciąży możesz zastanowić się, jakich produktów będziesz potrzebować dla malucha po porodzie. Poniżej zamieszczamy listę 7 preparatów, które będą niezbędne przy prawidłowej pielęgnacji skóry noworodka.

Krem ochronny dla niemowląt

Stosujemy go w okolicach, w których pieluszka przylega do skóry. Dzięki temu, unikniemy lub złagodzimy podrażnienia na ciele dziecka. Nawet jeżeli nie zauważysz żadnych zmian na skórze i stosujesz ultra-cienkie pieluszki, warto regularnie aplikować w te okolice krem ochronny. Każdy rodzaj pieluszek może po pewnym czasie negatywnie wpłynąć na skórę maluszka. Dlatego po każdym przewijaniu powinniśmy zastosować cienką warstwę kremu w te okolice. Warto również zaopatrzyć się w maść na odparzenia, która skutecznie zwalczy bolesne krostki i zaczerwienienia.

Produkty do kąpieli

Przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów do kąpieli zadbamy o właściwe pH skóry maleństwa oraz o jej higienę. Prawidłowo dobrany szampon nawilżający dla dzieci stworzy na delikatnej skórze głowy dodatkową warstwę ochronną, która zminimalizuje ryzyko podrażnień i zwiększy odporność na czynniki zewnętrzne. Pamiętajmy, aby szampon i płyn do kąpieli nie pieniły się zbyt mocno. Najlepiej wybierać również te preparaty, które nie są dodatkowo barwione i wzmacniane zapachami.

Balsam nawilżający dla dzieci

Odpowiedni preparat nawilży przesuszającą się skórę i zapewni jej dodatkową ochronę. Jest niezbędny wtedy, kiedy do kąpieli dziecka używamy płynu, a nie odpowiednich emolientów. Równie ważna jest prawidłowa aplikacja kosmetyku. Powinniśmy nakładać bardzo cienką warstwę balsamu, zaraz po kąpieli. Jeżeli na skórze malucha zauważysz jakieś podejrzane zmiany, wysypkę czy łuszczenie, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Być może przepisze kurację za pomocą specjalistycznych maści.

Odpowiedni krem do twarzy

Niezależnie od pory roku, odpowiednio dobrany krem do twarzy noworodka to podstawa. Zwłaszcza kiedy wybieramy się na dłuższy spacer lub w odwiedziny do bliskich. Lekarze zalecają, aby do 6 miesiąca życia nie wystawiać twarzy dziecka na słońce, dlatego podczas spaceru należy korzystać z parasolki lub zadaszenia, czapki z daszkiem i odpowiedniego kremu z filtrem UV dla noworodków.

Dodatkowe produkty do pielęgnacji dla dziecka

Oprócz tradycyjnych preparatów do codziennej pielęgnacji skóry Twojego maluszka, warto zaopatrzyć się jeszcze w:

  • sól fizjologiczną – dzięki niej bezpiecznie przemyjemy oczy dziecka. W pierwszych tygodniach powinniśmy to robić regularnie, aby uniknąć ryzyka podrażnień. Po podrośnięciu, możemy stosować wodę przegotowaną.
  • gaziki jałowe – posłużą do przemywania oczu za pomocą soli fizjologicznej. Pamiętaj, aby za każdym razem używać do każdego z oczu nowego gazika. Możesz ich również używać do dezynfekcji blizny po pępowinie.
  • płatki kosmetyczne – z czasem zastąpią jałowe gaziki. Kup te, które będą przeznaczone do pielęgnacji maluszka, czyli takie o zwiększonej powierzchni i odpowiedniej grubości.
  • chusteczki nawilżające – uratują Cię w każdej sytuacji na spacerze, w nocy czy podczas wizyty u rodziny. Istnieje przekonanie, że na początku życia dziecka nie powinno się nadużywać chusteczek, ale są już produkty bezpieczne od pierwszych dni życia, wzbogacone składnikami naturalnymi, dzięki którym skóra będzie odpowiednio zadbana.
  • oliwka pielęgnacyjna – pamiętajmy, że oliwka nie nawilża skóry, a jedynie zatrzymuje wilgoć. Nie powinna zastępować balsamu, a jedynie służyć do delikatnego masażu ciała.

źródło zdjęcia: freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *