Jak wybrać dobry fotelik samochodowy?

0
Jak wybrać dobry fotelik samochodowy?

Jak wybrać dobry fotelik samochodowy?

Podstawowym zadaniem każdego fotelika samochodowego jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Musi on także zapewniać maksimum wygody i komfortu podczas podróży. Nie mniej ważne są także walory estetyczne i funkcjonalne dodatki. Na jakie więc kwestie zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy.

Bezpieczeństwo fotelika samochodowego

Najważniejszą cechą każdego fotelika samochodowego jest poziom bezpieczeństwa. Warto nie tylko zwracać uwagę na zapewnienia producenta, ale również przyjrzeć się oferowanym atestom. Najbardziej cenne są te wykonywane przez niezależne instytucje, takie jak na przykład ADAC. Jest to niemiecki ośrodek badawczy w którym regularnie przeprowadzane są testy nowych produktów. Należy pod tym kątem zwrócić uwagę na ocenę końcową, powinna wynosić co najmniej cztery gwiazdki. Najlepsze produkty otrzymują ich maksymalnie pięć. Ocena ogólna ADAC jest bardzo dobrym wyznacznikiem tego jak bardzo skutecznie dany fotelik jest w stanie ochronić dziecko przed wszelkimi obrażeniami. Niezależnie od oceny należy także zwrócić uwagę na system regulacji pasów bezpieczeństwa oraz zagłówka. Powinien on być łatwy i maksymalnie intuicyjny w obsłudze.

Idealne dopasowanie fotelika samochodowego

Dobry fotelik samochodowy powinien być w maksymalnym stopniu dopasowany do wzrostu oraz wagi dziecka. Każdy dostępny na rynku produkt posiada szczegółową informację na ten temat, więc wybór jest bardzo prosty. Wystarczy uważnie wczytać się w specyfikację konkretnego produktu. Natomiast najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie produktu przed zakupem, ponieważ nie każdy jego rodzaj pasuje do konkretnego modelu tylnej kanapy w aucie. Dlatego wybierając sklep z fotelikami samochodowymi w Warszawie warto zdecydować się na taki, który oferuje sprzedaż nie tylko internetową, ale również stacjonarną. W niektórych przypadkach nieodzowna okaże się pomoc sprzedawcy przy wyborze odpowiedniego modelu. Podpowie, który z nich warto zakupić, a nawet zaprezentuje to w jaki sposób powinno się go poprawnie zamontować.

Komfort w foteliku samochodowym

Na komfort podróżowania wpływ mają także funkcjonalne dodatki. Można je znaleźć w nielicznych modelach fotelików samochodowych. Część z nich okazuje się niezwykle przydatna zwłaszcza podczas wielogodzinnych podróży. Warto wspomnieć między innymi o regulowanym podnóżku lub różnego rodzaju uchwytach. Można dzięki nim przytwierdzić do fotelika niewielki kubek z napojem i słomką dla dziecka albo przyczepić tablet na którym mogą wyświetlać się animowane filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *