Jak skompletować i całkowicie nie zwariować?

0
Jak skompletować i całkowicie nie zwariować

Jak skompletować i całkowicie nie zwariować

Cały proces kompletowania wyprawki dla noworodka podczas ciąży to droga usiana radami. Rady proszone lub nie otrzymujesz od cioć, sąsiadek, przypadkowo spotkanych osób w kolejce do lekarza, wreszcie od osób bliskich, z których zdaniem się liczysz. Niektóre rady puszczasz bokiem, ale inne sprawiają, że się zastanawiasz, czy to co już kupiłaś przyda się? Twoja przyjaciółka twierdzi, że body to tylko kopertowe. Druga mówi, że śpioszki niemowlęce są naprawdę w porządku, a Ty myślałaś, że lepsze są półśpiochy, ale prawda jest taka, że nie masz doświadczenia bo oczekujesz dziecka po raz pierwszy. Kogo słuchać? Jak nie kupić za dużo ubranek na początek? Jak kupić te właściwe ubranka dla noworodka?

Czy noworodek potrzebuje body?

Body dla niemowląt to absolutna podstawa wyprawki dla noworodka. Powie Ci to ciocia, sąsiadka, przyjaciółka, i przypadkowa pani spotkana w windzie. To do body dla niemowląt dobierasz inne ubranka niemowlęce. Noworodek ma tutaj nawet specjalną kategorię body – body kopertowe, które posiada zapięcia na zatrzaski na boku ciuszka i przez to jest tak proste do założenia maluchowi. Wybieraj bawełniane body przyjazne dla skóry dziecka i bezpieczne dla malucha. Dzisiaj masz olbrzymi wybór ubranek dla niemowląt więc wybierz na początek kilka sztuk body dla niemowląt w rozmiarze 56 i kilka w rozmiarze 62. Lepiej kupować ubranka lekko większe i na przykład podwinąć odrobinę rękawki. Body dla niemowląt z krótkim rękawem przyda się nie tylko latem. W chłodniejsze dni będzie służyć za podkoszulkę.

Czy noworodek potrzebuje śpioszków?

Wyprawka dla noworodka

Śpioszki kojarzą Ci się z ubrankami dla niemowląt starego typu, z czasów babci. Jednak koleżanka bardzo Ci je zachwala twierdząc, że fajnie okrywają plecy maluszka, a rozpięcie w kroku ułatwia zmianę pieluszki. Dla noworodka to bardzo dobry wybór. Maluch ma dodatkową warstwę tkaniny dającej ciepło na tułowiu, a Ty z łatwością zmienisz mu pieluszkę. Dodatkowo, stopki są także wszyte więc możesz założyć dziecku skarpetki lub nie. Śpioszki zestawiasz z body dla niemowląt lub z kaftanikiem. Wyprawka dla noworodka może obyć się bez śpioszków bo przecież istnieją półśpioszki czyli wygodne spodenki ze stopkami ale bez doszytego karczka, jak w przypadku śpiochów. Półśpiochy niemowlęce mają szeroki elastyczny pas i wszyte stopki. To wygodne ubranka do codziennego domowego użytku.

Czy noworodek potrzebuje pajacyka?

Ubranka dla noworodka

Pajacyki niemowlęce to zamienniki piżam dziecięcych dla najmłodszych dzieci. Jednoczęściowy bawełniany strój jest świetny na czas dziecięcej drzemki i snu nocnego, chociaż przy noworodku raczej zapomnisz co to znaczy nieprzerwany sen nocny. Głowa do góry – to tylko chwilowe, a czas szybko leci. Pajacyki niemowlęce rozpinają się na całej swojej długości i również posiadają wszyte stopki. Można zaliczyć je do wygodnych domowych ubranek dla noworodka. Wyprawka dla noworodka bez przynajmniej trzech pajacyków wydaje się być niekompletna. Jeśli ktoś poleca Ci pajacyki to tym razem uwierz mu – przydadzą się.

Czy noworodek potrzebuje kaftanika?

O kaftaniku pewnie myślisz tak samo jak o śpioszkach. Babcia zachwala, ale czasy się zmieniły. Jednak wiedz, że kaftanik w zestawieniu ze śpioszkami to duet idealny dla noworodka. Kaftanika nie trzeba dziecku wkładać przez głowę, a same śpioszki zakrywają to, co ewentualnie kaftanik mógłby odsłonić czyli plecy dziecka. Kaftaniki najczęściej sprzedawane są w kompletach ze świetnie dopasowanymi kolorystycznie śpiochami. Kup na próbę chociaż jeden taki komplet niemowlęcy i sprawdź czy to jest dobre rozwiązanie dla Ciebie, i dla Twojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *