Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego żłobka?

0
Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego żłobka?

Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnego żłobka?

„Zalet posyłania dziecka do żłobka jest wiele i to zarówno dla niego samego, jak i dla jego rodziców” – twierdzi właścicielka żłobka Świat Dziecka Konstancin. Dla dzieci to szansa na rozwój nowych umiejętności, nauka odnajdywania się w nieznanym otoczeniu, możliwość otwarcia się na nowe doświadczenia. Dzięki temu stają się odważniejsze i pewniejsze siebie. Ich rodzice zyskują za to czas dla siebie, na odpoczynek, na pracę zawodową czy też na poszerzanie własnych zainteresowań, co pozwala zachować równowagę psychiczną i dobre samopoczucie.

Żłobek publiczny vs prywatny

W żłobkach prywatnych niewątpliwą zaletą jest fakt, że na jedną opiekunkę przypada znacznie mniej dzieci niż w żłobku publicznym. Tym samym dziecko jest pod troskliwą opieką, a jego indywidualne potrzeby są uwzględniane. Zazwyczaj oferują one bogatszą ofertę, w tym opiekę logopedy, psychologa, dogoterapię czy też nauczanie dwujęzyczne, jak żłobek w Konstancinie. Większy budżet, którymi przeważnie dysponują prywatne placówki pozwala też realizować ciekawsze projekty i zapewnia bogatsze wyposażenie. W żłobku Świat Dziecka na przykład dzieci mają do dyspozycji ogromny zielony plac zabaw i ogródek, w którym same sadzą warzywa i owoce oraz mogą ich doglądać, jak rosną. 

Dziecko zyskuje dostęp do bogatej gamy zabawek, w tym zabawek interaktywnych, a codzienne zajęcia uwzględniają poszczególne etapy rozwoju. W żłobkach każdego dnia ustala się też jadłospis dostosowany do wieku i potrzeb żywieniowych maluchów, uwzględniający także sugestie rodziców. Jako, że wiele dzieci jest dzisiaj alergikami żłobek Świat Dziecka zainwestowało we własną kuchnię, gdzie przyrządzają posiłki ściśle dostosowane do potrzeb dzieci. Co więcej, choć instytucje niepubliczne samodzielnie ustalają wysokość opłat, to wcale nie oznacza, że będą one znacznie wyższe niż w przypadku opłat ustalanych przez urzędy miasta i gminy. Dlatego warto skontaktować się z wybranym żłobkiem, aby sprawdzić aktualną ofertę.

W przeciwieństwie do większości niań i opiekunek wykwalifikowane nauczycielki, zatrudniane przez żłobki, doskonale wiedzą jak wspierać naturalny rozwój dziecka, dbają o bezpieczeństwo najmłodszych i potrafią właściwie zareagować w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia dziecka. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto posłać dziecko do żłobka. Kluczowy jest jedynie wybór odpowiedniej placówki, w której dziecko poczuje się dobrze, a jego rozwój będzie właściwie wspierany.

Artykuł napisany we współpracy z placówką Świat Dziecka – niepublicznym żłobkiem w Konstancinie: http://przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/o-zlobku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *