Dlaczego pieluszki z muślinu bambusowego to dobry wybór?

0
Dlaczego pieluszki z muślinu bambusowego to dobry wybór

Dlaczego pieluszki z muślinu bambusowego to dobry wybór

Każde dziecko potrzebuje pieluszek, ale warto zadbać o to, aby były one wysokiej jakości. Co więcej, najlepiej sprawdzają się te wykonane z naturalnych materiałów, a nie dobrze znane każdemu gotowe pampersy z tworzywa sztucznego. Świadome matki coraz częściej sięgają po pieluszki wielokrotnego użytku i to nie tylko ze względu na ekonomię czy nawet ekologię. Na szczególną uwagę zasługują pieluszki wykonane z muślinu bambusowego.

Czy pieluszka z muślinu to dobry wybór?

Muślin jest cienką tkaniną w postaci delikatnego włókna bambusowego o luźnym splocie. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w tekstyliach przeznaczonych dla dzieci, przede wszystkim dla niemowląt. Delikatna skóra, podatna na podrażnienia i alergie, potrzebuje specjalnej troski. Bardzo ważne jest to, co ma z nią bezpośredni kontakt – powinna być to tkanina naturalna, przyjazna skórze, przyjemna w dotyku, niezawierająca żadnych chemicznych substancji. Godne polecenia są pieluszki muślinowe i to w przypadku każdego dziecka. Nie trzeba ich prasować, łatwo nadać im pożądany kształt, nawet przy wielokrotnym praniu nie tracą swoich pierwotnych walorów użytkowo-estetycznych.

Jakie zalety mają pieluszki z bambusa?

W przypadku najmłodszych dzieci idealnie sprawdzają się tkaniny miękkie i delikatne, a taki właśnie jest muślin bambusowy. Wykonane z niego pieluszki będą wobec tego starzałem w dziesiątkę. Jest to jedna z najdelikatniejszych tkanin, która wspaniale sprawdza się przy wrażliwej skórze niemowląt. Pieluszki muślinowe są w stu procentach naturalne i bezpieczne. W ich przypadku nie trzeba martwić się tym, że dziecko się przegrzeje czy zmarznie, bo muślin dostosowuje się do temperatury otoczenia. Co więcej, jest przewiewny, co sprzyja prawidłowej cyrkulacji powietrza, odprowadzaniu nadmiaru wilgoci.

Pieluszki o wielu zastosowaniach

Pieluszki bambusowe mogą mieć wiele innych zastosowań, są uniwersalną pomocą przy wykonywaniu wielorakich czynności. Jako że skóra noworodka jest bardzo delikatna, zwykłe tkaniny nie są optymalnym rozwiązaniem, warto sięgać właśnie po przyjemnie miękki i niepodrażniający muślin. Wykonane z niego pieluszki doskonale nadają się do przewijania niemowląt, mogą też posłużyć jako podkład pod pupę podopiecznego. Pieluszką bambusową można otulić dziecko, zrobić z niej nawet przytulankę.

Jak można wykorzystać pieluszkę?

Pieluszka bambusowa sprawdzi się jako ochrona przed zabrudzeniem ubrania przy karmieniu. Każda mama dobrze wie, jak może wyglądać jej bluzka przy ulewaniu czy odbijaniu. Pieluszka muślinowa świetnie nadaje się do wycierania rąk i buzi dziecka czy nawet jako myjka podczas kąpieli lub ręcznik do wycierania. Można ją również wykorzystać do okrywania dziecka latem, zabezpieczenia przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *