Dlaczego Chase z Psiego Patrolu to ulubiony bohater wielu dzieci?

0
Dlaczego Chase z Psiego Patrolu to ulubiony bohater wielu dzieci?

Dlaczego Chase z Psiego Patrolu to ulubiony bohater wielu dzieci?

Rodzicom małych fanów Psiego Patrolu Chase’a przedstawiać nie trzeba – to jeden z głównych bohaterów bajki, która podbiła serca dzieci na całym świecie. Odważny i rozsądny owczarek, obok uroczego, choć trochę lekkomyślnego Marshalla i słodkiej Skye, jest ulubieńcem wielu przedszkolaków. Dlaczego tak się dzieje? Co warto wiedzieć o tym piesku? Sprawdzamy!

Dzielny Chase – podpora drużyny Rydera 

Chase to szczenię owczarka niemieckiego. Jak przystało na przedstawiciela tej rasy jest psem policyjnym, a ponadto superszpiegiem, który wyśledzi każdą zaginioną osobę lub zwierzę za pomocą swoich szpiegowskich urządzeń – być może tej umiejętności zawdzięcza swoje imię, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pogoń”. To właśnie Chase był pierwszym psem Rydera, a gdy chłopiec znika z pola widzenia, to on wchodzi w rolę lidera. Jest odważny, odpowiedzialny, dojrzały, lojalny i posłuszny, a do swoich obowiązków podchodzi z ogromnym zaangażowaniem. Po akcji staje się jednak na powrót wesołym szczeniakiem uwielbiającym zabawę z przyjaciółmi.

Dla wielu dzieci, szczególnie chłopców, Chase z Psiego Patrolu to prawdziwy idol, który przeżywa niesamowite przygody, wykazując się ogromną odwagą. Na co dzień jest przy tym sympatycznym psiakiem, jakiego zapewne niejedno dziecko chciałoby mieć w domu. Jego atrakcyjność w oczach najmłodszych podnosi z pewnością fakt, że piesek ten jeździ wspaniałym niebieskim radiowozem, niezbędnym podczas akcji. Jak przystało na bohatera bajki, owczarek ma również swoje słabostki: uczulenie na koty i pióra oraz… strach przed dentystą.

Zabawki z motywem Chase’a z Psiego Patrolu 

Każdego fana Chase’a ucieszy zabawka przedstawiająca tego pieska lub gadżety z jego wizerunkiem. Nie lada gratką dla wielu dzieci jest figurka tego pieska w zestawie z jego radiowozem, ale na tego typu zabawkach oferta producentów dopiero się zaczyna. Jakie produkty z motywem Chase’a z Psiego Patrolu można znaleźć w sklepach? Zapytaliśmy o to w internetowej hurtowni zabawek Kraina Zabawy:

Jeśli chodzi o zabawki przedstawiające Chase’a i inne pieski z „Psiego Patrolu”, dużą popularnością cieszą się wiernie odwzorowane figurki i pojazdy, a także interaktywne maskotki z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, bazy – kwatery główne patrolu. Nie można zapomnieć również o wielu różnych grach i puzzlach na licencji tej animacji.

Podobiznę Chase’a łatwo znaleźć na pościelach i poduszkach, ubraniach, kalendarzu adwentowym, zeszytach, kolorowankach czy namiotach dla dzieci. Warto wykorzystać fascynację dziecka tą postacią, by zachęcić je do oderwania się od telewizora i samodzielnej zabawy. Figurki i pojazdy pozwalają uruchomić wyobraźnię, by tworzyć własne scenariusze i odgrywać role, a także bawić się wspólnie z kolegami czy rodzeństwem. Dzieci niechętnie sięgające po książki być może do słuchania bajek zachęci pozycja z przygodami piesków. Na tej samej zasadzie można zainteresować przedszkolaki puzzlami, grami takimi jak memory, chińczyk czy labirynt, a nawet zmotywować do… szybszego pójścia spać z poduszką-Chase’em pod głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *