Co warto zobaczyć w Rabce-Zdroju?

0
Co warto zobaczyć w Rabce-Zdroju?

Co warto zobaczyć w Rabce-Zdroju?

To górskie miasteczko posiada wiele atrakcji, z których każdy wybierze coś dla siebie. Oprócz typowych dla tej części Polski rozrywek związanych z trekkingiem posiada też szeroką ofertę skierowaną do rodzin z dziećmi w każdym wieku. Co robić w Rabce-Zdroju?

Organizacja wczasów dla całej rodziny to niełatwe zadanie. Dzieci szybko się nudzą i potrzebują nieco innych atrakcji niż dorośli. Warto ten fakt uwzględnić podczas planowania wycieczki. Najlepszym wyborem będzie miejsce, w którym każdy członek rodziny znajdzie rozrywkę zgodną z własnymi preferencjami. Rabka Zdrój atrakcje to nie tylko otaczające miasteczko góry, ale także rozrywka dla dzieci, liczne zabytki i miejsca związane z odnową biologiczną.

Rabkoland – zabawa dla całej rodziny

Obowiązkowym punktem rodzinnej wycieczki do Rabki -Zdroju z pewnością jest Rabkoland. To miejsce oferuje zdecydowanie więcej niż zwykły park rozrywki. Znajdują się tu karuzele, huśtawki oraz kolejki, które szczególnie ucieszą starsze dzieci. Dreszczyk emocji przysporzy też rozrywki rodzicom. Rabkoland oferuje także liczne atrakcje dla najmłodszych  – maluchy z pewnością zainteresują interaktywne zabawy i możliwość poznawania przyrody, a także teatrzyki i inscenizacje. Dzieci mogą także uczestniczyć w warsztatach, które z pewnością dostarczą wielu emocji. Park rozrywki Rabka oferuje kilkadziesiąt różnych atrakcji, często odbywają się tam również wydarzenia specjalne. Szczegółową ofertę można znaleźć tu: www.rabkoland.pl/. Dlatego na wizytę w parku rozrywki dla dzieci najlepiej poświęcić przynajmniej kilka godzin, a nawet cały dzień. Na terenie parku znajdują się punkty gastronomiczne oraz wszystkie niezbędne udogodnienia dla dzieci i dorosłych, atrakcji z pewnością również nie zabraknie.

Pijalnia wód i tężnia solankowa

Do potrzeb rodzin z dziećmi dostosowane są także inne atrakcje Rabki-Zdroju. Z pewnością należy do nich pijalnia wód, w której skosztować można różnych rodzajów mineralnych wód leczniczych. Stanowią one naturalne bogactwo Rabki i są jedną z przyczyn nadania jej statusu uzdrowiska. Warto również wybrać się do tężni solankowej położonej przy pijalni wód. Inhalacje parującą z nich solanką mają pozytywny wpływ na drogi oddechowe, szczególnie poleca się je dzieciom. Taki zabieg jest też niezwykle przyjemny i relaksujący.

Park Zdrojowy

Kolejną atrakcją, którą można cieszyć się z całą rodziną, jest Park Zdrojowy. Znajdują się tam liczne atrakcje dla dzieci oraz plac zabaw. Jest to też pięknie utrzymane miejsce, w którym podziwiać można zabytki oraz efektowne, kolorowe ogrody. Spacer po parku zdrojowym z pewnością będzie świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi.

Aktywny wypoczynek

Górskie powietrze, pachnące lasy i piękne widoki z pewnością zachęcają także do aktywności na świeżym powietrzu. W Rabce-Zdroju i okolicach przebiegają liczne trasy piesze i ścieżki rowerowe. Można wybrać szlak dostosowany do możliwości i wieku dziecka. Wśród najmłodszych szczególnym powodzeniem cieszą się ścieżki edukacyjne, pozwalające na obcowanie z naturą i poznawanie przyrody. Starsze dzieci z pewnością docenią piękno gór i okazję do sportowej rywalizacji na nieco trudniejszych szlakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *